All-Arkansas

Broadcast

Fayetteville High School “FHS Film
Har-Ber High School “Har-Ber TV
Springdale Public Schools “Springdale District TV
Lakeside District Press “Lakeside District Press

Film

Fayetteville High School “FHS Film
Har-Ber High School “Har-Ber TV
Lakeside District Press “Lakeside District Press


General Excellence

Broadcast

Fayetteville High School “FHS Film” Superior
Har-Ber High School “Har-Ber TV” Superior
Springdale Public Schools “Springdale District TV” Superior
Lakeside District Press “Lakeside District Press” Superior
Arkansas High School “Razorback TV” Excellence
Searcy High School “Lion TV” Excellence
Wynne High School “Jacket Action News” Honorable Mention

Film

Fayetteville High School “FHS Film” Superior
Har-Ber High School “Har-Ber TV” Superior
Lakeside District Press “Lakeside District Press” Superior
Lakeside High School “Lakeside TV” Excellence


Of the Year

Broadcast Video Editor

Nick Luttrell - Har-Ber High School - 2nd Runner-Up
Juana Sidon - Springdale District TV - 1st Runner-Up
Carter Gray - Fayetteville High School - Winner

Broadcast On-Air Talent

Drew Cureton - Caddo Hills High School - 2nd Runner-Up
Gentry Spresser - Har-Ber High School - 1st Runner-Up
Kate Castleman - Fayetteville High School - Winner


Broadcast Producer

Gentry Spresser - Har-Ber High School - 2nd Runner-Up
Juana Sidon - Springdale District TV - 1st Runner-Up
Jules Velliquette - Har-Ber High School - Winner
Alli Smith - Fayetteville High School - Winner


Broadcast Journalist

Juana Sidon - Springdale District TV - 2nd Runner-Up
Kate Castleman - Fayetteville High School - 1st Runner-Up
Gentry Spresser - Har-Ber High School - Winner


Film Script Writer

Will Bratton - Fayetteville High School - 2nd Runner-Up
Harrison Bradford - Fayetteville High School - 1st Runner-Up
Ian Linn - Fayetteville High School - Winner


Film Director

Gentry Spresser - Har-Ber High School - 2nd Runner-Up
Charlotte McWhorter - Har-Ber High School - 1st Runner-Up
Ian Linn - Fayetteville High School - Winner


Film Editor

Brett Helms - Fayetteville High School - 2nd Runner-Up
John Arellaano - Har-Ber High School - 1st Runner-Up
Noah Chacon - Fayetteville High School - Winner


Film Producer

Gentry Spresser - Har-Ber High School - 2nd Runner-Up
Bella Warner - Fayetteville High School - 1st Runner-Up
Charlotte McWhorter - Har-Ber High School - Winner


Film Cinematographer

Collin Schultz - Fayetteville High School - 2nd Runner-Up
Jasmine Gonzales - Lakeside High School - 1st Runner-Up
Jade Farmer - Har-Ber High School - Winner



Individual Contests

Download the PDF list of all the winners for the individual contests